Narty i rowery

Dla naszych gości – miłośników rowerów, nart, pieszych wędrówek górskich przygotowaliśmy miejsce, w którym odpoczną i zrelaksują się z dala od codziennych problemów , po prostu poczują się jak w domu.

Nasz pensjonat funkcjonuje zgodnie z ideą Bike & Bed – wyśpij się, przygotuj sprzęt i w drogę!

Jeśli zechcecie nam towarzyszyć poprowadzimy was w góry z przewodnikiem, latem na rowerach a zimą na ski-turach. Najmłodszym adeptom jazdy na nartach zapewnimy opiekę i szkolenie profesjonalnego instruktora.

Izery to przyjazne góry dla wielu aktywności w każdym stopniu zaawansowania.

Rowery – Latem szczególnie gorąco zapraszamy miłośników dwóch kółek. Góry Izerskie dają szansę każdemu na wypoczynek na siodełku.

Oraz udostępnienia na Państwa potrzeby, pomieszczenia do bezpiecznego przechowania i serwisowania rowerów. W przypadku poważniejszych usterek służymy fachową pomocą i naszym warsztatem.

Na rower polecamy liczne trasy w Górach Izerskich bardzo przyjaznych rowerzystom, długie łagodne podjazdy, szerokie szutrowe drogi, piękne panoramy ale i ekstremalne zjazdy downhillowe to wszystko znajdziecie w Izerach.

Szczególnie polecamy ścieżki „Single Track” – polsko -czeską sieć naturalnych ścieżek rowerowych poprowadzonych przez las. Kto raz spróbuje jazdy na Siglach na pewno będzie wracać, a jest do czego, już przeszło 70 km tras i co roku przybywają nowe.

Szczegółowe mapy znajdziecie na www.singletrack.pl

Narty – W sezonie zimowym zapraszamy wszystkich fanów nart zjazdowych, biegowych i ski turów. Pokażemy Państwu blisko 150 km tras zjazdowych w 16 ośrodkach narciarskich i 500 km tras biegowych, w tym Polanę Jakuszycką w Polsce i 90 kilometrową Magistralę Karkonoską w Czechach.

Oczywiście zaprasza Was pobliski ośrodek SKI & SUN . Nowoczesna gondola z 2,5 km oświetloną i naśnieżaną trasa zjazdową ale i pobliska zimowa stolica radiowej „Trójki” Szklarska Poręba i jej Szrenica z słynną Lolobrygidą -4,5 km zjazdu i Ściana z 50 % nachyleniem stoku.

Dla tych, którzy dopiero chcą poczuć smak przygody w górach, wypożyczymy sprzęt; rowery, narty, snowboard, kije do nordic walking oraz nosidła turystyczne, by górskie wycieczki możliwe były również z maluchami.

Przyroda i wędrówki po górach izerskich

Będąc tuż za naszymi drzwiami możecie Państwo rozpocząć wędrówkę do wielu urokliwych miejsc!

Na wschód do Polany i Hali Izerskiej z kultową „Chatką Górzystów” gdzie zjecie słynne naleśniki z jagodami , trochę dalej do kopalni Stanisław – najwyżej położonej kopalni odkrywkowej w Europie, i wreszcie do stolicy polskich nart biegowych – Polany Jakuszyckiej,

Po drodze przejdziecie obok niepowtarzalnego schroniska na „Wysokim Kamieniu” z najpiękniejszą panoramą Karkonoszy.

Na zachód na Stóg Izerski, gdzie współczesność i 100 lat historii wzajemnie się uzupełniają. Obok nowoczesnego ośrodka narciarskiego z 2008 r. zbudowanego przez Sobiesława Zasadę znajduje się urocze schronisko ufundowane przez ród Schaffgotsch w 1922 r.

Dalej dotrą Państwo na czeską stronę na górę Smrek i jej wieżę widokową, jedną z wielu „ latarni górskich” – fenomenu gór izerskich. Pomiędzy zboczami Stogu Izerskiego i Smreku wjedziecie Państwo w kompleks ścieżek rowerowych Single Track – unikalny efekt współpracy transgranicznej Polaków i Czechów, czyli ponad 70 km tras rowerowych!

W naszej okolicy znajdziecie liczne atrakcje także na dni złej pogody czy chwilowego zmęczenia górskimi trasami. Zaczynając od najbliższego Aquaparku – 10 minut spacerem od Naszego domu, dalej przez park i dom zdrojowy w Świeradowie z unikalna drewniana halą spacerowa, podziemną trasę turystyczna w kopalni Jan, liczne zamki i pałace w tym tajemniczy zamek Czocha latem pełniący funkcję polskiego Hogwartu, czy wieże obronną w Sulęcinie z początku XIV z jedyną na świecie namalowana na ścianie opowieścią o rycerzach okrągłego stołu aż po zabytki i atrakcje Wrocławia, Pragi i Drezna położone w promieniu 150 km od naszego domu.

Na pewno pomocnym adresem będzie dla Was http://www.swieradow-zdroj.pl/atrakcje/